Piły tarczowe, trakowe dla potrzeb Fabryk mebli, zakładów stolarskich i tartaków

 

Narzędzia dla Tartaków, Fabryk Mebli, Zakładów Stolarskich

Więcej informacji

Zapewniamy

 • kompleksowe zaopatrzenie - produkujemy i oferujemy najszerszy asortyment ze wszystkich polskich producentów
 • rozwiązywanie indywidualnych potrzeb naszych klientów - posiadamy doświadczoną kadrę technologów i konstruktorów
 • szkolenia w zakresie eksploatacji naszych narzędzi - także w siedzibie Klienta
 • obsługę handlową przez doświadczonych przedstawicieli

Nasze atuty:

 • wieloletnie doświadczenie
 • nowoczesne maszyny i technologia produkcji
 • materiały najwyższej światowej jakości
 • produkcja zgodna z certyfikowanym systemem jakości ISO9001

Piły tarczowe pokryte polimerem

W naszej ofercie posiadamy piły tarczowe pokryte polimerem w zwiększonej gamie kolorystycznej pokrycia. Do najważniejszych korzyści płynących z zastosowania pokrywanej piły tarczowej do drewna należy zaliczyć zabezpieczenie narzędzia przed oklejaniem się korpusu podczas pracy oraz ochronę korpusu piły tarczowej przed przegrzaniem. Zastosowana powłoka obniża współczynnik tarcia, stabilizuje pracę narzędzia do samego końca użytkowania, wydłuża żywotność do 20% oraz daje możliwość zastosowania mniejszych różnic w grubości korpusu i zęba piły.

Modernizacja pił na wielopiłę

Piły do drewna w nowym wydaniu. W ostatnim czasie przeszły modernizację produkowane przez nas piły na wielopiłę.  Korpus został poddany specjalnej obróbce zapewniającej zwiększenie wydajności oraz żywotności narzędzia a uzębienie otrzymało bardziej "agresywny" charakter. Na podstawie przeprowadzonej analizy komputerowej oraz wykonaniu szeregu testów u naszych klientów otrzymaliśmy narzędzia spełniające dzisiejsze oczekiwania. Szczególnie jeśli chodzi o stabilność pracy oraz zapewnienie optymalnego wyrzucania wiórów z rzazu.

Narzędzia diamentowe (DIA)

Narzędzia diamentowe (DIA) stosujemy do obróbki materiałów klejonych (płyty wiórowej, laminatów, MDF, HDF, sklejki i innych materiałów prasowanych) oraz do obróbki drewna litego. Główne przeznaczenie narzędzi diamentowych to obróbka końcowa materiału. Wysoka wydajność narzędzi DIA w połączeniu z najwyższą wytrzymałością to wymogi jakie spełniają nasze diamentowe narzędzia skrawające, umożliwiając tym samym zachowanie powtarzalności produkcji.

Zastosowanie narzędzi z ostrzami diamentowymi (DIA) pozwala na:

- zwiększenie wydajności
- zwiększenie precyzji obróbki
- zminimalizowanie czasów pomocniczych związanych z wymianą i ustawieniem narzędzi.


Poznaj tajemnice jakości pił tarczowych marki GOPOL

"Inwestycja w dobrze dobrane piły to jeden ze sposobów podniesienia wydajności pracy. Te wysokiej jakości pracują dłużej, lżej, elementy są lepiej obrobione oraz można je poddawać wielokrotnej regeneracji, co z kolei prowadzi do znacznych oszczędności."

Przeczytaj cały artykuł, który ukazał się w Kurierze Drzewnym (10/2015)

Nowe piły tarczowe w naszej ofercie


 wzdłużny rozkrój drewna na wielopiłach
 specjalne kąty zwiększające stabilność i dokładność cięcia
 niższe koszty zakupu, do 30% więcej ostrzeń - zwiększona żywotność piły

Targowe nowości -wywiad

GOPOL, jako wiodący producent narzędzi stosowanych w tartakach, zakładach przerobu drewna czy fabrykach mebli, posiada szeroki asortyment narzędzi. Zaprezentowaliśmy świetnej jakości piły tarczowe, piły trakowe, frezy HM, HSS i PCD, a także głowice strugarskie z mocowaniem hydro oraz noże HSS i HM. Piły tarczowe na wielopiły stanowią dużą część naszego produktowego portfolio, dlatego wielu klientom kojarzymy się właśnie z tym typem narzędzi. Wraz z nową odsłoną targów LIGNA rozpoczęliśmy prezentację nowych rozwiązań do wzdłużnego rozkroju drewna mokrego na wielopiłach. Specjalnie podczas tego wydarzenia proponowaliśmy dwie nowości, tj. piły tarczowe CROSS ULTRA i CROSS OPTIMO.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu

Ligna 2017

W dniach 22-26 maja 2017 miała miejsce kolejna edycja targów  LIGNA w Hanowerze. 

Targi Ligna to najważniejsze wydarzenie dla przemysłu drzewnego i branży produkcji mebli w Europie. Na targach tych prezentują się najwięksi producenci narzędzi, maszyn do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. To tu można zobaczyć nowe technologie, nowe rozwiązania i liczące się w branży firmy. Wśród nich oczywiście również naszą firmę wraz z ciekawą ofertą zawierającą nowe produkty. (min. nowe piły do cięcia wzdłużnego drewna)  Dla większości wystawców targi LIGNA są integralną częścią ich strategii marketingowej. 28% uważa, że najistotniejszym instrumentem jest wygląd stoiska, który przyciąga potencjalnych klientów. 46% przyznaje, że targi są równie ważne jak inne narzędzia marketingowe. W porównaniu z innymi formami komunikacji B2B wydarzenia tego typu zapewniają doskonałą wydajność niezależnie od ilości kontaktów oraz celów sprzedażowych. Na targach LIGNA można dotrzeć do wielu klientów w bardzo krótkim czasie. Do najważniejszych czynników motywujących wystawców do uczestniczenia w targach w latach poprzednich jest przyciągnięcie nowych klientów, kolejnym jest chęć zaprezentowania nowości produktowych oraz zwiększenie rozpoznawalności swojej marki.

 

Szlachetna Paczka 2016

Szlachetna Paczka Jarocin - producent narzędzi diamentowychRAZEM ZNACZY WIĘCEJ !! Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Szlachetna Paczka. Tym razem udało nam się przygotować 21 paczek (w tym pralka i lodówka). Mamy nadzieję że ta akcja pomagania wpisze się w naszą firmową tradycję. #więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu #jeden za wszystkich wszyscy za jednego !!!

Galeria

Drema 2016

narzędzia diamentowe DIA, frezy

Zakończyła się kolejna, 32. edycja targów DREMA 2016. W dniach 13-16 września spotkali się w Poznaniu przedstawiciele sektora drzewnego i meblarskiego.
Piękna pogoda sprzyjała zarówno odwiedzającym jak i wystawcom.
W tym roku nasze stoisko mieściło się w hali nr 5 razem z pozostałymi członkami stowarzyszenia DROMA. Duże zainteresowanie wzbudzały, jak co roku narzędzia diamentowe (DIA) ale w szczególności piły tarczowe z nakładkami z węglików spiekanych. Tym bardziej, że w tym roku mija 30 lat od momentu wyprodukowania pierwszej piły tarczowej z węglikiem HM - a było to 28 sierpnia 1986 roku.

Galeria

W naszej ofercie znajdują się

PIŁY TARCZOWE | NARZĘDZIA DIA | REGENERACJA

 • piły tarczowe do drewna
 • piły tarczowe formatujące i podcinające do laminatów
 • piły do cięcia metali nieżelaznych realizujemy indywidualne zamówienia klienta
 • piły trakowe: stellitowane i chromowane
 • frezy proste, profilowe z HM i HSS wykonujemy frezy wg życzenia klienta
 • noże do głowic strugarskich HM i HSS oraz noże powlekane związkami tytanu
 • głowice strugarskie
 • usługi w zakresie: regeneracji i ostrzenia pił tarczowych HM ostrzenie i regeneracja frezów, okuwanie, wyprawianie oraz stellitowanie i chromowanie pił trakowych

Speed Cross - piły tarczowe

Piły tarczowe do drewna 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo nowatorsko zaprojektowane piły do drewna przeznaczone do wzdłużnego rozkroju na wielopiłach, mające zastosowanie do cięcia drewna miękkiego i mokrego przy posuwie mechanicznym.

Zastosowanie tych pił przynosi zakładom je stosującym zwiększenie wydajności produkcji dzięki powiększeniu posuwu. Uzyskana została również dłuższa żywotność narzędzi dzięki bardzo dobremu odprowadzeniu wióra, mniejszemu oklejaniu korpusu oraz zwiększeniu wytrzymałości na obciążenie uzębienia. Zastosowana obróbka gazowo-termiczna spowodowała znaczące zmniejszenie chropowatości korpusu. Piły tarczowe do drewna zostały również zoptymalizowane pod kątem serwisu: ostrzenia i regeneracji (ostrzenie od powierzchni przyłożenia dzięki wzmocnionym zębom)

Stosowanie tych narzędzi przekłada się również na zmniejszenie zużycia energii dzięki zmniejszeniu oporów skrawania. Nasi doradcy zapewnią Państwu optymalny dobór narzędzi w zależności od zapotrzebowania.

Zobacz również naszą ofertę narzędzi diamentowych (DIA)

Napisali o nas

przemysł drzewny - piły do drewna  wywiad o naszych piłach

Producent piły tarczowe

Gopol sp. z o.o.

Gopol sp. z o.o.
Al. Niepodległości 26, 63-200 Jarocin
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.00 do 15.00
dział sprzedaży:
tel. 627474996, fax 627472673
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INFORMACJE O Rodo

30 lat produkcji pił

30 lat produkcji pił tarczowych do drewna - zobacz więcej

"Przez trzy dekady nasza firma stworzyła markę narzędzi cenioną i rozpoznawaną w Polsce i na świecie. Dzięki swojej jakości nasze produkty niezmiennie trafiają w potrzeby tartaków oraz producentów mebli."

ZOBACZ WIĘCEJ

Jak zamówić

"Dobre narzędzia to korzyści,
dzięki którym klienci rozwiązują swoje problemy"

Dowiedz się jak zamówić nasze wyroby. (piły tarczowe, piły do drewna, piły na wielopiłe, frezy, narzędzia diamentowe, regeneracja pił tarczowych i serwis, itp)

Zamówienia

Narzędzia diamentowe

 • piły tarczowe DIA
 • piły trzpieniowe proste i profilowe
 • frezy nasadzane proste i profilowe
 • serwis narzędzi diamentowych
 • sposób zamawiania narzędzi diamentowych

Piły do drewna

katalog pił do drewna, frezów, narzędzi diamentowych i innych w formacie pdf

Katalog w formacie pdf zawierający produkowane przez nas piły do drewna i inne narzędzia (piły tarczowe, frezy, narzędzia diamentowe, noże, itp)