Gazeta Przemysłu Drzewnego 06/2012

speed cross | Piły nowej generacji
 
Optymalne wyrzucanie wiórów oraz stabilna praca pił SPEED CROSS to zasługa specjalnie zaprojektowanego korpusu narzędzia.

Stale rosnące ceny surowca drzewnego oraz walka z kryzysem zmusiły firmy do drastycznego cięcia kosztów. Z pewnością jest to  zabieg potrzebny, pomagający przetrwać „ciężkie czasy”, jednak w wielu przypadkach może przynieść efekty odwrotne od zamierzonych. – Warto przypomnieć stare polskie przysłowie „Chytry dwa razy traci”, aby sobie uświadomić, że niska cena nie ma nic wspólnego z jakością – mówi Sławomir ozłowski, kierownik sprzedaży w firmie Gopol, specjalizującej się w produkcji profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. – Nawiązując bezpośrednio do branży narzędziowej, gdzie jakość przekłada się na trwałość, czyli pracę, jaką wykona dla nas narzędzie, w łatwy sposób możemy określić, ile jest tak naprawdę warte. Najtańsze produkty niskiej jakości zużywają się znacznie szybciej, o ile przetrzymają do pierwszego ostrzenia. Tania piła nie przynosi rosnących korzyści w skali, a wręcz przeciwnie, generuje szybszy zakup kolejnej partii, kolejne koszty.

Czytaj więcej: Gazeta Przemysłu Drzewnego 06/2012

Gazeta Przemysłu Drzewnego 04/2013

Sposoby na poszukiwanie oszczędności Inwestycja w dobrze dobrane piły to jeden ze sposobów podniesienia wydajności pracy. Te wysokiej jakości można poddawać wielokrotnej regeneracji, co z kolei prowadzi do znacznych oszczędności.

W dążeniu do optymalizacji procesów obróbki drewna istotny jest wybór nie tylko odpowiedniego modelu narzędzi, ale i dostawcy – przekonuje firma Gopol, producent profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna oraz materiałów drewnopochodnych.

Optymalizacja produkcji
Pierwszym sposobem w procesie poszukiwania oszczędności jest właściwy dobór narzędzi, szczegółowych parametrów, które są indywidualnie dostosowywane do każdego klienta. Inwestycja w dobrze dobrane
piły znacznie podniesie wydajność pracy i moce przerobowe, a z drugiej strony pozwoli osiągnąć ten efekt przy jednoczesnej redukcji kosztów przypadających na jednostkę produktu. Uwzględniając zróżnicowane potrzeby odbiorców, a także konieczność zwiększania wydajności przerobu, Gopol wprowadził do swojej oferty nowy agresywny typ piły SPEED CROSS, przeznaczonej do
wydajnego rozcinania drewna mokrego iglastego na wielopiłach i obrzynarkach.
– Korpus pił zaprojektowany został w oparciu o analizy komputerowe oraz szereg testów przeprowadzonych u naszych klientów – wyjaśnia Sławomir Kozłowski, kierownik sprzedaży w firmie Gopol. – Jego kształt zapewnia optymalne wyrzucanie wiórów z rzazu oraz stabilną pracę. W celu zmniejszenia zjawiska oklejania się pyłem drzewnym oraz żywicami, piły poddawane są
obróbce cieplnej w atmosferze gazowej. Proces ten efektywnie zmniejsza chropowatość powierzchni i sprawia, że znacznie wydłuża się czas pracy narzędzi.
Podczas prac badawczych duży nacisk postawiono na maksymalne zmniejszenie oporów skrawania oraz wydłużenie żywotności narzędzi. Optymalnie dobrana geometria ostrza o agresywnym charakterze znacząco zmniejsza obciążenie maszyn, dając oszczędność w zużyciu energii oraz pozwalając na znaczące zwiększenie posuwu materiału.

Czytaj więcej: Gazeta Przemysłu Drzewnego 04/2013

 

Narzędzia dla Tartaków, Fabryk Mebli, Zakładów Stolarskich

Więcej informacji

Zapewniamy

  • kompleksowe zaopatrzenie - produkujemy i oferujemy najszerszy asortyment ze wszystkich polskich producentów
  • rozwiązywanie indywidualnych potrzeb naszych klientów - posiadamy doświadczoną kadrę technologów i konstruktorów
  • szkolenia w zakresie eksploatacji naszych narzędzi - także w siedzibie Klienta
  • obsługę handlową przez doświadczonych przedstawicieli

Nasze atuty

  • wieloletnie doświadczenie
  • nowoczesne maszyny i technologia produkcji
  • materiały najwyższej światowej jakości
  • produkcja zgodna z certyfikowanym systemem jakości ISO9001

logonewgopolpng

Gopol sp. z o.o.

Al. Niepodległości 26, 63-200 Jarocin | Dział Sprzedaży: tel. 62 747 49 96 fax 62 747 26 73 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piły tarczowe Speed Cross