speed cross | Piły nowej generacji
 
Optymalne wyrzucanie wiórów oraz stabilna praca pił SPEED CROSS to zasługa specjalnie zaprojektowanego korpusu narzędzia.

Stale rosnące ceny surowca drzewnego oraz walka z kryzysem zmusiły firmy do drastycznego cięcia kosztów. Z pewnością jest to  zabieg potrzebny, pomagający przetrwać „ciężkie czasy”, jednak w wielu przypadkach może przynieść efekty odwrotne od zamierzonych. – Warto przypomnieć stare polskie przysłowie „Chytry dwa razy traci”, aby sobie uświadomić, że niska cena nie ma nic wspólnego z jakością – mówi Sławomir ozłowski, kierownik sprzedaży w firmie Gopol, specjalizującej się w produkcji profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. – Nawiązując bezpośrednio do branży narzędziowej, gdzie jakość przekłada się na trwałość, czyli pracę, jaką wykona dla nas narzędzie, w łatwy sposób możemy określić, ile jest tak naprawdę warte. Najtańsze produkty niskiej jakości zużywają się znacznie szybciej, o ile przetrzymają do pierwszego ostrzenia. Tania piła nie przynosi rosnących korzyści w skali, a wręcz przeciwnie, generuje szybszy zakup kolejnej partii, kolejne koszty.

Dlatego Gopol podjął się opracowania narzędzi nowej generacji, które pozwalają na zwiększenie wydajności przerobu. Speed Cross, bo tak nazywają się nowe piły tarczowe, przeznaczone są do efektywnego przetarcia na pilarkach wielopiłowych wzdłużnych. Ich odbiorcami są głównie zakłady przemysłu drzewnego. – To narzędzia najnowszej generacji, wyznaczające nowe standardy w technologii przetarcia drewna – zapewnia Sławomir Kozłowski. – Agresywny charakter uzębienia oraz korpus poddany specjalnej obróbce pozwalają na zwiększenie wydajności oraz żywotności narzędzia. Korpus pił zaprojektowany został w oparciu o analizy komputerowe oraz szereg testów przeprowadzonych u naszych klientów. Jego kształt zapewnia optymalne wyrzucanie wiórów z rzazu oraz stabilną pracę. W celu zmniejszenia zjawiska oklejania się pyłem drzewnym oraz żywicami, piły poddawane są obróbce cieplnej w atmosferze gazowej. Proces ten efektywnie zmniejsza chropowatość powierzchni, wzrasta sztywność piły i znacznie wydłuża się czas pracy narzędzia. W piłach Speed Cross zastosowano łukowy kształt zęba z dodatkowym podparciem spieku. W ten sposób otrzymano wytrzymałe na duże obciążenie uzębienie oraz możliwość optymalnego ostrzenia od powierzchni przyłożenia. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest zmniejszenie zużycia ściernicy. Podczas prac badawczych duży nacisk postawiono na maksymalne zmniejszenie oporów skrawania oraz wydłużenie żywotności narzędzi. Optymalnie dobrana geometria ostrza znacząco zmniejsza obciążenie maszyn, co w efekcie pozwala na
zwiększenie posuwu materiału. Mniej obciążona wielopiła to również zmniejszenie poboru prądu. Nie wymagają naprężania Gopol produkuje również piły trakowe, frezy HM, HSS, PCD. Od niedawna w ofercie firmy pojawiły się supercienkie piłki do minitraków typu Wintersteiger, Neva. Do nowych rozwiązań należą także piły trakowe z otworami kompensacyjnymi, które nie wymagają naprężania (walcowania), a założone na trak długo utrzymują dokładność wymiarową. Ich dodatkową zaletą jest zwiększona wytrzymałość na pękanie we wrębach, co powoduje, że narzędzia te nie są tak wrażliwe na duże siły rozciągające brzeszczot. Piły te są szczególnie polecane klientom mającym problemy z eksploatacją pił trakowych (pękanie, falowanie).
– Oferujemy piły z zębami do rozwierania i zgrubiania – wymienia Sławomir Kozłowski. – Dla wydajnego przetarcia proponujemy piły stellitowane lub pokryte chromem twardym z pojedynczą lub podwójną powłoką, których czas pracy podwaja się w stosunku do pił zwykłych. Oczywiście nie odchodzimy od naszej specjalizacji, naszych „perełek”, czyli produkcji cienkich pił – szerokość rzazu nawet do 1,3 mm – w technologii szwedzkiej, przeznaczonych do efektywnego rozkroju materiału. W zależności od indywidualnych potrzeb klientów, piły wyposażamy w systemy wyciszające, czyszczące oraz powłoki antyadhezyjne, zapobiegające przypaleniom korpusów. Producent proponuje również szereg noży do głowic zrębkujących i korowarek oraz narzędzia diamentowe PKD.
rr


[STRONA GŁÓWNA GOPOL]


 

Narzędzia dla Tartaków, Fabryk Mebli, Zakładów Stolarskich

Więcej informacji

Zapewniamy

  • kompleksowe zaopatrzenie - produkujemy i oferujemy najszerszy asortyment ze wszystkich polskich producentów
  • rozwiązywanie indywidualnych potrzeb naszych klientów - posiadamy doświadczoną kadrę technologów i konstruktorów
  • szkolenia w zakresie eksploatacji naszych narzędzi - także w siedzibie Klienta
  • obsługę handlową przez doświadczonych przedstawicieli

Nasze atuty

  • wieloletnie doświadczenie
  • nowoczesne maszyny i technologia produkcji
  • materiały najwyższej światowej jakości
  • produkcja zgodna z certyfikowanym systemem jakości ISO9001

logonewgopolpng

Gopol sp. z o.o.

Al. Niepodległości 26, 63-200 Jarocin | Dział Sprzedaży: tel. 62 747 49 96 fax 62 747 26 73 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piły tarczowe Speed Cross