Kurier Drzewny 10/12

Kompleksowa oferta do łączenia drewna

Gopol jest wiodącym producentem narzędzi do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. W ponad dwudziestoletnim okresie funkcjonowania w branży drzewnej, firma stworzyła szeroką ofertę narzędzi przeznaczonych do optymalizacji, jak i wykonywania połączeń elementów drewnianych.

Opr. Filip Jackiewicz

Optymalizacja drewna w większości zakładów odbywa się dwuetapowo. W pierwszym etapie tarcica kierowana jest na rozkrój wzdłużny prowadzony na wielopiłach. Następnie tak powstałe lamele kierowane są do optymalizacji na długość połączonej z eliminacją wad. Pierwszy etap jest niezwykle ważny, gdyż produkowanym lamelom stawiane są wysokie wymagania wymiarowe. Dodatkowo duży nacisk kładziony jest na wysoką sprawność procesu. Wszystko to sprawia, że piły tarczowe, które biorą udział w rozkroju tarcicy, muszą być bardzo cienkie, stabilne, a przy tym wytrzymałe. Gopol jest producentem pił tarczowych, które świetnie sprawdzają się w tak trudnych warunkach.
- Jesteśmy firmą z długoletnim doświadczeniem opartym na współpracy ze szwedzkim producentem pił tarczowych. Naszą wiedzę i technologię skutecznie wykorzystujemy w indywidualnym podejściu do klientów i doborze odpowiednich parametrów pił. W zależności od charakteru obróbki wykonujemy piły do rzazu około jednego milimetra – mówi Grzegorz Kula z firmy Gopol. Piły tarczowe, którym stawiane są tak wysokie wymagania, poddane są działaniu dużego obciążenia i tarcia, dlatego najważniejszym elementem składowym tego narzędzia jest właśnie korpus. Do jego wykonania specjaliści firmy Gopol przykładają szczególną uwagę. Zaczynając od zaprojektowania wytrzymałej konstrukcji, poprzez dobór odpowiedniej stali i jej obróbki termicznej, do odpowiedniej ostatecznej wyprawy korpusu. Do tak przygotowanego korpusu lutowane są węgliki spiekane o odpowiednich właściwościach, którym nadaje się ostateczną geometrię ostrza poprzez perfekcyjny szlif. Legalizacja lameli na długość jest kolejnym procesem, w którym mogą uczestniczyć piły produkowane w firmie Gopol. Narzędziom tym również stawiane są wysokie wymagania.

Czytaj więcej: Kurier Drzewny 10/12

 

Narzędzia dla Tartaków, Fabryk Mebli, Zakładów Stolarskich

Więcej informacji

Zapewniamy

  • kompleksowe zaopatrzenie - produkujemy i oferujemy najszerszy asortyment ze wszystkich polskich producentów
  • rozwiązywanie indywidualnych potrzeb naszych klientów - posiadamy doświadczoną kadrę technologów i konstruktorów
  • szkolenia w zakresie eksploatacji naszych narzędzi - także w siedzibie Klienta
  • obsługę handlową przez doświadczonych przedstawicieli

Nasze atuty

  • wieloletnie doświadczenie
  • nowoczesne maszyny i technologia produkcji
  • materiały najwyższej światowej jakości
  • produkcja zgodna z certyfikowanym systemem jakości ISO9001

logonewgopolpng

Gopol sp. z o.o.

Al. Niepodległości 26, 63-200 Jarocin | Dział Sprzedaży: tel. 62 747 49 96 fax 62 747 26 73 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piły tarczowe Speed Cross