PROFESJONALNE NARZĘDZIA
DLA MEBLARSTWA I PRZEMYSŁU DRZEWNEGO
Piła tarczowa, piły tarczowe Gopol

Piły tarczowe

Piły z ostrzami z węglika spiekanego przeznaczone do obróbki drewna, płyty, metali nieżelaznych, tworzyw sztucznych i laminatów. Piły tarczowe do pracy w trudnych warunkach oraz tam gdzie wymagana jest minimalna szerokość cięcia (piły z bardzo wąskim rzazem od 1,3 i grubości korpusu  0,9 mm – co pozwala na oszczędność materiału do 20%). Pokrycie pił antyadhezyjną powłoką polimerową, za który to produkt otrzymaliśmy w 2006 roku złoty medal MTP zwiększa ich żywotność i powoduje, że piły uzyskują wysoką odporność na przegrzanie w czasie pracy, niską podatność na przywieranie innych materiałów i charakterystyczny czarny kolor – szczególnie zalecana do pracy na wielopiłach,

Piły tarczowe

Piły tarczowe do cięcia wzdłużnego

produkujemy piły tarczowe do cięcia wzdłużnego drewna – cięcie wzdłużne drewna twardego, cięcie wzdłużne drewna miękkiego. Nasze piły – rozcinające wzdłuż – dostosowane są do wymagań klientów, produkowane w najwyższej jakości i wydajności.
Geometria ostrza – piła tarczowa : AA (ząb prosty) i BA (ząb naprzemian skośny)

Piła tarczowa

Piły tarczowe do cięcia na wielopiłach

z nożami promieniowymi – CROSS. Proponujemy piły w kilku odmianach, które świetnie sprawdzą się w obróbce każdego rodzaju drewna – cięcie drewna mokrego, cięcie drewna suchego. Do cięcia drewna mokrego miękkiego proponujemy linie pił tarczowych SPEED CROSS, które zapewniają wysoką wydajność i żywotność. Dla optymalnego połączenia wydajności i ceny proponujemy piły CROSS OPTIMO. Wyróżnia je specjalna konstrukcja – zredukowana ilość noży wygarniających wióry, specjalna geometria ostrza oraz niższe koszty zakupu. Do zachowania najwyższego poziom jakości proponujemy piły tarczowych CROSS ULTRA – maksymalnie duże zęby z najlepszej jakości węglika spiekanego dają ponad 30% więcej ostrzeń. Masywny korpus sprawia że piły ULTRA poradzą sobie w najtrudniejszych warunkach przy zachowaniu wysokich prędkości cięcia.
Geometria ostrza – piła tarczowa : AA (ząb prosty) i BA (ząb naprzemian skośny)

Piły tarczowe

Piły tarczowe do cięcia formatującego

mające zastosowanie przy rozkroju płyt drewnopochodnych w różnych typach wykończeń. Nasze piły mają zastosowanie do cięcia płyt wiórowych, cięcia płyt MDF, cięcia płyt laminowanych czy rozcinania sklejki. Oferujemy piły tarczowe do tradycyjnych pilarek formatowych oraz nowoczesnych centr obróbczych oraz pilarek panelowych. Dzięki zastosowaniu najtwardszego węglika nasze piły formatujące charakteryzuje bardzo długa żywotność i perfekcyjna jakość cięcia.
Geometria ostrza – piła tarczowa : EA (ząb trapezowoprosty)

Piła tarczowa

Piły tarczowe do podcinania

oferujemy wszystkie obecnie funkcjonujące na rynku typy podcinaczy. Podcinanie laminatu, okleiny w płytach drewnopochodnych (płyta wiórowa, surowa, MDF, HDF, LDF).
Geometria ostrza – piła tarczowa : RA (ząb odwrotny trapez), RA/BA (ząb odwrotny trapez naprzemian skośny)

Piła

Piły tarczowe do cięcia poprzecznego

zarówno tradycyjnego cięcia drewna jak i piły do wysokowydajnej pracy na optymalizerkach oraz solidne i odporne na uszkodzenia piły tarczowe do cięcia drewna opałowego. Piły mają zastosowanie do cięcia drewna miękkiego jak i twardego w poprzek włókien słoi.
Geometria ostrza – piła tarczowa : AA (ząb prosty) i BA (ząb naprzemian skośny)

Piłą tarczowa Biadki

Piły tarczowe do aluminium, PCV i innych tworzyw sztucznych

oferujemy szeroki wachlarz pił tarczowych do obróbki metali nieżelaznych, cięcia PCV i innych tworzyw sztucznych. W połączeniu z bogatym doświadczeniem oraz możliwością pełnej konfiguracji parametrów narzędzia, tworzymy narzędzia dopasowane do indywidualnych potrzeb.
Geometria ostrza – piła tarczowa : EA (ząb trapezowoprosty) w wersji 05EA i N5EA.

Sposób zamawiania – piły tarczowe

Zamówienie (piła tarczowa) powinno określać następujące elementy, podane w postaci kodowej zgodnie z danymi podanymi w informacjach technicznych.
Oznaczenia kodowe składają się z następujących elementów:
1. Średnica zewnętrzna
2. Szerokość nakładek z węglików spiekanych
3. Grubość korpusu
4. Średnica otworu
5. Ilość zębów
6. Kąt natarcia
7. Typ zębów
8. Kod typu piły
9. Symbol węglika w nawiasie zgodnie z przeznaczeniem

Zobacz również serwis pił tarczowych
Zobacz artykuł o piłach tarczowych Optimo, który ukazał się w Kurierze Drzewnym
Powrót na stronę główną